Matracový chránič RESPIRA

Oblíbený produkt

Toto funkční hyperprodyšné prostěradlo s funkcí chrániče chrání matraci před zašpiněním, proniknutím tekutin a potu, roztoči, plísněmi a dalšími alergeny. Usnadní pravidelný úklid. Díky jemnosti bavlny a dostupnosti v mnoha barvách je možné výrobek používaj jako prostěradlo.

S Respirou budou povrch i jádro matrace stále čisté a beze skvrn.

Prostěradlo je vyrobeno ze 100% organické bavlny, která je opatřena hyperprodyšnou PU membránou.

Zvolte si variantu:

Cena od 1 000,00 Kč

Certifikovaná organická bavlna použitá pro výrobu Respiry byla pěstována bez použití pesticidů a insekticidů. Je proto hypoalergenní. Pořízením výrobků z organické bavlny chráníme nejen své zdraví, ale také přírodu.

Po celém obvodu prostěradla je bočnice zakončená silnou gumou. Běžný rozměr je pro matrace vysoké 20 - 30 cm. K dispozici také atypický rozměr pro matrace vysoké 30 - 40 cm.

Respira se vyrábí v mnoha barvách. Vyberte si barvu, která nejlépe ladí k interiéru. K prostěradlu je dostupný také polštářový chránič ve stejné barvě.

Je ideální pro:

  • Všechny, kteří chtějí chránit své zdraví, udržet svou matraci v čistotě a prodloužit její životnost
  • Alergiky, včetně alergiků na roztoče
  • Všechny,kteří ocení ekologický způsob pěstování bavlny a chrání tak i své zdraví
  • Děti a seniory

Výrobek byl certifikován systémem zdravotní nezávadnosti OEKO-TEX. Dále byl úspěšně laboratorně testován na účinnost protiroztočové funkce membrány. Polyuretanová membrána neobsahuje ftaláty ani chlor, je recyklovatelná.

Dostupné barvy: bílá, krémová, světle šedá, tmavě šedá, písková, pudrově modrá, námořnická modrá, tyrkysová, hořčicová, bledě růžová, šedobéžová, mátová, tyrkysová

Vyrobeno ve Španělsku.

Materiál: svrchní materiál 100% organická bavlna, bočnice 100% organická bavlna, membrána 100% polyuretan

Rozměry:

Délka: 190/200, 210/220 cm                           Šířka: 80, 90, 100, 120, 140, 160, 180, 200 cm

Výška matrace: 20 - 30 cm, 30 - 40 cm       Dětské: 70x140, 60x120 cm

Hyperprodyšná membrána Neotherm®

Hyperprodyšná membrána Neotherm®

Membránou Neotherm@ jsou opatřena některá prostěradla, matracové a polštářové chrániče značky Velfont®. Membrána je vyrobena z hi-tec polyuretanu, který nepropustí žádné tekutiny, ale pára z potu snadno proniká mezimolekulárními otvory.

Membránu z PU zátěru si lze představit jako sítko s velmi malými otvory. Jednotlivé póry mají přesně stanovenou velikost, aby spolehlivě plnily svou funkci. Jsou právě tak malé, aby jimi nepronikla kapka vody a právě tak velké, aby naopak molekuly par mohly volně procházet. Póry jsou 20 000 krát menší než kapka vody a přitom 10 000 krát větší než molekula vodní páry (velikost pórů ... 0,2 μm, molekula vodní páry ... 0,0004 μm).

Standardní polyuretanové zátěry se používají u mnoha textilií velmi často, tyto výrobky jsou vždy označovány jako prodyšné, ale úroveň prodyšnosti se velmi liší.

V čem je Neotherm® lepší než běžné polyuretany? Náročnou technologií výroby, díky které je membrána velmi tenká, pružná a zároveň má největší schopností propouštět vodní páru (měřeno metodou RET). Tato supertenká membrána umožňuje její použití i u výrobků, u kterých to bylo donedávna nemožné. S membránou Neotherm® se setkáváme pouze u značky Velfont®.

Použití membrány Neotherm® u polštářových chráničů a prostěradel zajišťuje maximální hygienu bez nepříjemného pocení a rušení spánku šustěním. K dispozici jsou prostěradla a polštářové chrániče.

Jak se měří prodyšnost?

Existují dva certifikované způsoby měření prodyšnosti odporu vodních par

  • Metoda MVTR (moisture vapour transmission rates [g/m²/24 hod]) měří množství vodní páry, které se přes 1 m² textilie odpaří za 24 hodin. Nevýhodou MVTR je, že je komplikovaná na vyhodnocení a pro potřeby textilního průmyslu je tato metoda velmi nepřesná.
  • Metoda RET [m² .Pa.W-1 ] měří odpor, který klade textile při prostupu vodní páry. Tato metoda je přesnější, ale je dražší než předešlá. Velfont® pro laboratorní měření používá pouze metodu RET.
Níže v tabulce - srovnání obou hodnot