• Nábytek SALIT

VÝHODY A NEVÝHODY PŘI SPANÍ V PYŽAMU NEBO JEN TAK NAZÍ

Většinou řešíme, co si obléct či neobléct na sebe až když vylezeme z postele. To je ovšem velká chyba! V posteli trávíme velmi dlouhou dobu, proto by nám určitě nemělo být lhostejné, v čem do ní uleháme.


Spím v pyžamu


Pyžamo není jen jedno. Někomu se dobře spí v kalhotách a dlouhém rukávu, dalšímu v noční košili nebo jen ve volném spacím triku a spodním prádle. Jaké pyžamo máte nejraději vy? Ať už je to jakékoliv, spaní v pyžamu má společné výhody i nevýhody. Jaké?


 • Výhody:

 1. V chladnějším ročním období jistě oceníte další hřejivou vrstvu na sobě.

 2. Některá sexy pyžamka působí na partnery až pomalu magicky a může vám tak obohatit společný partnerský život.

 3. Říká se, že člověk s kusem látky na těle se cítí podvědomě více v bezpečí a méně zranitelný, než když je nahý.

 4. Vaší matraci prodloužíte o trochu delší dobu životnost, jelikož většinu potu nasbírá během noci kus látky, ve které spíte. I přesto pro její maximální ochranu doporučujeme pořídit si topper na matraci, který prodlouží její životnost ještě více.

 • Nevýhody:

 1. Pokud zvolíte nevhodný materiál látky či špatnou velikost nočního úboru, může být spánekpocitově nepříjemný a může vám tak nepěkně a opakovaně narušit spánek.

 2. V horkých letních měsících zřejmě nebudete skákat radostí, když se budete probouzet spropoceným kusem oděvu na sobě.

 3. Pokud nespíte v prodyšném pyžamu anebo pod ním nosíte ještě spodní prádlo, je to pro vaše těloškodlivé a nehygienické. Vaše chráněné oblasti se více potí, vzniká vlhkost a pomáhá tak šířit bakteriální choroby. Doporučujeme proto co nejvolnější a prodyšné textilie.
Spím nahá/nahý


 • Výhody:

1. Pocit naprosté volnosti a přirozenosti vám nepřinese žádný kus látky!

2. V létě při vysokých teplotách jistě oceníte, že se na vás nelepí propocené pyžamo.

3. Podle studií prospívá partnerskému vztahu. A to nejen na sexuální úrovni, ale také na úrovni psychologické. Pokud oba partneři usínají nazí a dotýkají se těly o sebe během usínání či spánku, podvědomě si budují pevnější a důvěrnější vztah.

4. Spalujete více kalorií! Lidský organismus se snaží automaticky zahřát, proto vydává více energie. Ideální je spát v chladnější místnosti.

 • Nevýhody:

1. Do postele byste měli uléhat nejlépe ihned po okoupání či osprchování. Zbavíte se tak všech nečistot, které se na vás usadily během celého dne.

2. Častěji převlékejte prostěradlo a povlečení, minimálně 1x týdně. Je nutné si uvědomit, že se během každé noci tělo potí a proto doporučujeme ideálně matraci vyrobenou z materiálu, který pomáhá odvádět pot.

3. Pokud jste náměsíční nebo máte průchozí pokoj se spolubydlícím, koledujete si o pořádný trapas!:-)


NÁBYTEK SALIT

VŠECHNA PRÁVA VYHRAZENA

 2019

 • Black Facebook Icon
 • Black Google+ Icon
 • Black Pinterest Icon
 • Black Instagram Icon

© 2023 by Prickles & Co. Proudly created with Wix.com